Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

czwartek, 03 wrzesień 2020

Warsztaty czytania ze zrozumieniem i kreatywnego pisania - zapraszamy!

 

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas 6-8 do udziału w warsztatach czytania ze zrozumieniem i kreatywnego pisania, które skutecznie pomogą przygotować się do testu ósmoklasisty.

Prowadzenie i osoba odpowiedzialna za warsztaty: prof. UMK, dr hab. Maciej Wróblewski – literaturoznawca z doświadczeniem polonisty uczącego w szkole podstawowej, krytyk literacki, współtwórca kierunku lingwistyka praktyczna i copywriting na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przebieg warsztatów: w pierwszej części uczniowie będą kształcić, według autorskiej metody, umiejętność czytania ze zrozumieniem fragmentów tekstów literackich i nieliterackich (pamiętnik, dziennik, opis podróży, esej) dostosowanych do odbiorcy w wieku 12-15 lat. W drugiej części uczniowie będą pisać własne teksty – literackie i nieliterackie – których punktem wyjścia jest wybrany fragment przeczytanego wcześniej utworu. Wszystkie materiały zapewnia prowadzący warsztaty.

Miejsce warsztatów: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20

Czas trwania warsztatów: do 90 minut. Warsztaty będą odbywały się w czwartki z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Godziny warsztatów: czwartki godz. 14.30 – 16.00. Pierwsze spotkanie planowane jest na 17 września.

Termin realizacji warsztatów: dwa razy w miesiącu od września do listopada br.

Maksymalna liczba osób w grupie: 8 uczestników.

Termin przesyłania zgłoszeń: do 14 września na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o dostarczenie na pierwsze spotkanie oświadczenia rodziców/opiekunów dotyczącego zgody na samodzielny powrót do domu po zakończeniu zajęć.


Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

(red.)