Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

poniedziałek, 16 grudzień 2013

Szkolenie nt. sądownictwa w Bibliotece - zaproszenie

 

Fundacja Court Watch Polska wspólnie z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Rypinie zapraszają do udziału w otwartym szkoleniu "Stań przed sądem - przekonaj się sam", które odbędzie się w środę, 18. grudnia o godz. 16.00 w siedzibie Biblioteki, przy ul. Warszawskiej 20.

W trakcie dwugodzinnych zajęć uczestnicy poznają m.in. podstawy i zasady funkcjonowania władzy sądowniczej w Polsce, dowiedzą się, jakie prawa i obowiązki przysługują stronom postępowań przed polskimi sądami i jak zachować się na sali rozpraw. Osoby chętne, będą mogły po szkoleniu pełnić rolę obserwatorów rozpraw sądowych w ramach programu "Obywatelski Monitoring Sądów" prowadzonego przez Fundację Court Watch Polska. Uczestnictwo w programie nie jest obowiązkowe.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny - zajęcia można potraktować jako doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy o społeczeństwie. Zapisy przyjmowane są na stronie http://courtwatch.pl/dzialaj/zapisy/

Szkolenie zostanie zrealizowane w ramach projektu "Wspólnoty lokalne na rzecz zwiększenia świadomości prawnej w praktyce" współfinansowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.