Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

czwartek, 22 październik 2020

"Rypiński Album Poetycki" '2020 - informacje

 

Szanowni Państwo,

zakończyły się prace Jury XV edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" w składzie: Ernest Bryll, dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK oraz Julia Fiedorczuk.

W tegorocznej edycji wzięło udział 232 poetów, co jest drugim wynikiem w piętnastoletniej historii konkursu. Wszystkim Wam bardzo dziękujemy za udział!

Dziękujemy również mecenasowi konkursu, firmie Kaufmann Rypin, za wsparcie i ufundowanie nagród dla laureatów.

Decyzją Jury na podium XV edycji znaleźli się (kolejność alfabetyczna według nazwisk): Maciej Bujanowicz, Aglaja Janczak i Wojciech Roszkowski. Jury postanowiło dodatkowo wyróżnić Katarzynę Kadyjewską oraz Wiolettę Jaworską. Serdecznie gratulujemy!

Każdego roku ogłoszenie wyników, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbywało się podczas gali finałowej w Rypinie. W tym roku zaplanowana była ona na 26 października. Ze względów pandemicznych nie odbędzie się jednak w tym terminie. Chcielibyśmy by odbyła się w drugiej połowie listopada, jednak prognozy dotyczące rozwoju pandemii nie są optymistyczne. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować.

Zapraszamy już do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji!

(red.)