Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

niedziela, 27 październik 2013

Program Biblioteki Narodowej pn. „Zakup nowości wydawczych do bibliotek”

Podobnie jak w latach poprzednich Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie wzięła udział tegorocznej edycji Programu Biblioteki Narodowej pn. „Zakup nowości wydawczych do bibliotek”.

W ramach przekazywanej dotacji biblioteki mogą nabywa każdą publikację, która ukazała się drukiem lub na innym nośniku, dostępną na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wydanie czy wznowienie, a także niezależnie od roku wydania. Ze środków dotacji nie można kupować czasopism, programów i gier komputerowych, filmów i nagrań muzycznych, dokumentów ikonograficznych, kolekcji historycznych pozyskiwanych od osób prywatnych lub z innych instytucji, a także książek i innych dokumentów dostępnych na rynku antykwarycznym.

Wysokość przyznanej dotacji dla Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie na rok 2011 wyniosła 6 128,00 zł. Dzięki dotacji książnica miejska wzbogaciła się o 231 nowych pozycji książkowych z gatunku literatury pięknej i popularno-naukowej. Szczególnie cieszy fakt, że zgodnie z założeniami zakupiono nowości wydawnicze i bestsellery, o które szczególnie często pytali użytkownicy MPBP w Rypinie. Zakup zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do korzystania z księgozbioru Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie.