Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 16 grudzień 2020

Konkurs im. Aleksandra Główczewskiego - V edycja - zapraszamy do wzięcia udziału!

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych Rypina i powiatu rypińskiego do wzięcia udziału w Konkursie Prozatorskim im. Aleksandra Główczewskiego „Rypin przyszłości” pod patronatem Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu oraz Przewodniczącego Rady Miasta Rypin.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 12 lutego 2021 r. dostarczyć do biblioteki opowiadanie składające się maksymalnie z 500 słów które dotyczyć będzie Rypina w przyszłości (np. osadzone w rypińskich realiach, dotyczące ludzi z nim związanych) w 4 egzemplarzach. Dozwolone są różne formy literackie (kryminał, horror, fantasy, science fiction, romans, komedia, itd.). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2021 r.

Regulamin Konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych uczestnika.