Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 20 marzec 2020

Informacje dotyczące funkcjonowania MPBP w Rypinie

 

W związku z podjęciem kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 Rządowy Zespoł Zarządzania Kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. m.in. bibliotek.

 

  1. Od 12 marca 2020 r. do odwołania Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie pozostaje zamknięta dla użytkowników. W tym czasie nie ma możliwości wypożyczenia, zwrotu ani zamówienia zbiorów bibliotecznych.
  2. W tym czasie Biblioteka prowadzi prace wewnętrzne, m.in. skontrum zbiorów bibliotecznych w Filii nr 1, wprowadzanie księgozbioru Filii nr 2 do bazy LibraNET, selekcję zbiorów w Oddziale dziecięcym, porządkowanie księgozbioru Centrali oraz inne prace organizacyjno-porządkowe.
  3. Termin wypożyczenia książek, który upłynie w okresie zamknięcia biblioteki ulega przedłużeniu do dnia ponownego otwarcia biblioteki.
  4. Zaplanowane w tym czasie wydarzenia kulturalne (m.in. Finał Konkursu Prozatorskiego im. Aleksandra Główczewskiego „Bohaterowie literaccy w Rypinie”, spotkanie z Robertem Makłowiczem, zakończenie I etapu „Wielkiej Ligi Czytelników”) oraz spotkania klubów tematycznych Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Filozoficznego, Klubu Gier Planszowych zostają odwołane w planowanych terminach. O nowych datach poinformujemy, gdy tylko zostaną ustalone.
  5. Termin zbierania pieczątek w ramach konkursu „Przyjdź i skorzystaj z biblioteki” (http://biblioteka-rypin.pl/aktualnosci/konkurs-przyjdz-i-skorzystaj-z-biblioteki) ulega przedłużeniu o taki okres, jaki MPBP w Rypinie będzie zamknięta dla użytkowników.
  6. Zajęcia w ramach studiów podyplomowych na kierunku „Wspomagania rozwoju i edukacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Zespołem Aspergera” realizowanych w Bibliotece przez KJ TSW w Toruniu w trybie stacjonarnym zostają zawieszone do odwołania.

Pozdrawiamy!

(red.)