Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

niedziela, 27 październik 2013

17 listopada 2011 r. dzięki wspólnej inicjatywie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie

17 listopada 2011 r. dzięki wspólnej inicjatywie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie i Klubowi Literackiemu im. Edwarda Walasiewicza działającemu przy książnicy miejskiej odbyła się promocja pierwszego tomiku wierszy lokalnej poetki Pani Mirosławy Kowalczyk. Poezja Pani Kowalczyk skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Stad też w spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich przedszkoli miejskich.

Wiersze z tomiku „Świetliki-ogniki” zaprezentowali dzieciom sama poetka i przyjaciele z Klubu Literackiego: panie Urszula Małkińska i Agnieszka Wawrzyńska, oraz panowie Włodzimierz Budny i Henryk Nadlewski. Wiersze Pani Kowalczyk są wyjątkowe, pełne magii i ciepłych uczuć, pisane językiem szczególnie zrozumiałym dla dzieci. Jak sama przyznała poetka to wynik wieloletniej pracy z najmłodszym odbiorcą w oddziale dziecięcym MPBP w Rypinie. Bodźcem do ich spisania stała się ukochana wnuczka Wiktoria, której to Pani Kowalczyk zadedykowała tomik.

Spotkanie połączone zostało z loterią, w której fantami były tomiki wierszy poetki oraz inne książki dla dzieci ufundowane przez MPBP w Rypinie. Nikt nie wyszedł jednak ze spotkania z pustymi rękami. Wszystkie dzieci otrzymały upominek w postaci słodkiej niespodzianki.

Spotkanie miało na celu również krzewienie kultury czytelnictwa wśród najmłodszych odbiorców: dzieci przedszkolnych i szkolnych. Zapraszamy najmłodszych użytkowników i ich opiekunów do korzystania z bogatego księgozbioru oddziału dziecięcego MPBP w Rypinie przy u. Młyńskiej 12.

Szczególne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Miasta Rypina za użyczenie sali sesyjnej Urzędu Miejskiego oraz Panu Sekretarzowi za pomoc w organizacji imprezy.