Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

wtorek, 06 listopad 2018

Wystawa „Historia Polski według komiksu” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem” Wojciecha Łowickiego - 7.11-31.12.2018 - zapraszamy!

W dniach od 7 listopada do 31 grudnia 2018 r. zapraszamy na wystawę „Historia Polski według komiksu” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem” Wojciecha Łowickiego. Wystawa dostępna będzie w godzinach pracy centrali MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20.

Wystawa „Historia Polski według komiksu” - skierowana przede wszystkim do młodzieży, ma czegoś nauczyć (fakty, daty), ale również w możliwie atrakcyjny sposób tę historię pokazać. Ma za zadanie nie nudzić - jak zwykłe podręczniki historii mają w zwyczaju czynić, a namawiać do dalszej przygody z nauką. Niechby każdy zapamiętał jedną datę, jedno nazwisko skojarzył z jakimś wydarzeniem - to już coś! Łatwiej uczyć się w oparciu o ilustracje. A jeszcze łatwiej gdy treść opowiadana jest anegdotycznie. Dowiemy się tutaj o naszych mitach i legendach, na których wyrosła słowiańska kultura, jak obrastała w wierzenia spisane później w klechdach. Jak chrześcijaństwo zmieniało społeczną mentalność, a jednocześnie przybliżało Polskę do europejskich państw. Opowiemy o bitwie pod Grunwaldem, o odkryciach i wynalazkach, o kulturze, obyczajach różnych epok, o bitwach II wojny światowej, o naszej najnowszej historii – o „Solidarności” i odzyskaniu niepodległości oraz o problemach i radościach z tym związanych.