W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 22 październik 2014

Wykład prof. Grzegorza Górskiego pt. "Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie" - 21 października - relacja

21 października 2014 r. Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zorganizowała wykład prof. Grzegorza Górskiego pt. "Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie". Odbyło się ono o godz. 17.00 w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Rypin, przy ul. Warszawskiej 40. Wykład miał charakter otwarty. Na miejscu można było kupić książkę autora oraz otrzymać autograf.

Prof. Grzegorz Górski jest pracownikiem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu. Zajmuje się historią konstytucyjną Polski i Stanów Zjednoczonych. Jest autorem książki „Wrzesień 1939. Rozważania alternatywne”, która została wydana w 2001 r. nakładem Wydawnictwa Bellona. Obecna praca („Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie”) jest rozwinięciem tematyki, znajdującej się w sferze zainteresowań autora.

Przypadająca w tym roku 75. rocznica wybuchu II wojny światowej była doskonałym momentem, żeby porozmawiać o tym wydarzeniu, wysłuchać nowych interpretacji dotyczących roku 1939.

(Natalia Baran)