MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

środa, 22 październik 2014

Wykład prof. Grzegorza Górskiego pt. "Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie" - 21 października - relacja

 

21 października 2014 r. Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zorganizowała wykład prof. Grzegorza Górskiego pt. "Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie". Odbyło się ono o godz. 17.00 w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Rypin, przy ul. Warszawskiej 40. Wykład miał charakter otwarty. Na miejscu można było kupić książkę autora oraz otrzymać autograf.

Prof. Grzegorz Górski jest pracownikiem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu. Zajmuje się historią konstytucyjną Polski i Stanów Zjednoczonych. Jest autorem książki „Wrzesień 1939. Rozważania alternatywne”, która została wydana w 2001 r. nakładem Wydawnictwa Bellona. Obecna praca („Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie”) jest rozwinięciem tematyki, znajdującej się w sferze zainteresowań autora.

Przypadająca w tym roku 75. rocznica wybuchu II wojny światowej była doskonałym momentem, żeby porozmawiać o tym wydarzeniu, wysłuchać nowych interpretacji dotyczących roku 1939.

 

(Natalia Baran)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>