Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 22 luty 2019

Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy - 28 lutego

 

W najbliższy czwartek 28 lutego o godz. 10.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie odbędzie się etap powiatowy „Wielkiej Ligi Czytelników” Jest to konkurs, którego koordynatorem powiatowym jest nasza biblioteka. 31 stycznia zakończył się etap szkolno-biblioteczny. Na 28 marca zaplanowany jest finał wojewódzki, a w dniach 10-11 maja w Tygodniu Bibliotek odbędzie się finał krajowy w Katowicach.

Wielka Liga Czytelników jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie oraz m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

(red.)