Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 22 luty 2019

Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy - 28 lutego

W najbliższy czwartek 28 lutego o godz. 10.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie odbędzie się etap powiatowy „Wielkiej Ligi Czytelników” Jest to konkurs, którego koordynatorem powiatowym jest nasza biblioteka. 31 stycznia zakończył się etap szkolno-biblioteczny. Na 28 marca zaplanowany jest finał wojewódzki, a w dniach 10-11 maja w Tygodniu Bibliotek odbędzie się finał krajowy w Katowicach.

Wielka Liga Czytelników jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie oraz m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.