Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

wtorek, 20 listopad 2018

Wielka Liga Czytelników

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.

Projekt ten to sprawdzone przedsięwzięcie, doskonale wpisujące się w realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Skutecznie oddziałuje on na szeroko pojęty rozwój poprzez rozwijanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie ucznia do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

Po raz czwarty organizowana jest edycja ogólnopolska Wielkiej Ligi Czytelników. III edycja odbyła się w roku szkolnym 2016/2017. Wzięło w niej udział ponad 7000 uczniów, którzy wraz z rodzinami, nauczycielami i bibliotekarzami tworzyli społeczność aktywnych czytelników sięgającą 20000 osób. W ramach III edycji przeczytano ponad 50000 książek. Ten sukces był możliwy tylko dzięki zaangażowaniu wielu instytucji oraz ludzi dobrej woli, dla których promocja czytelnictwa i wartości z nim związanych stanowi ważny motyw działań.

Projekt objęli już swoim patronatem: Minister Edukacji Narodowej i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Ponadto, po trzech latach starań, przedsięwzięcie zostało docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało dofinansowanie na IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”.

Zachęcamy do realizacji projektu w Państwa Placówce. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czyteltnictwo wśród uczniów i ich rodzin.
Więcej informacji można uzyskać na stronie wielka-liga.pl oraz facebook.com/wielkaliga.

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie jest koordynatorem Wielkiej Ligi Czytelników w powiecie rypińskim.

(Iwona Wojdyło)