Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

  • Joanna Gierak-Onoszko -
    Joanna Gierak-Onoszko - "27 śmierci Toby'ego Obeda"
wtorek, 04 luty 2014

Warsztaty Animacji Filmowej

Po raz pierwszy w Rypinie zorganizowane zostaną Warsztaty Animacji Filmowej prowadzone przez Magdalenę Bryll oraz Sylwię Nowak. Zajęcia prowadzone będą od 5 do 7 lutego w godz. 10.00-13.00, w centrali Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 dla młodzieży z Liceum Plastycznego oraz w Oddziale dziecięcym przy ul. Młyńskiej 12 dla dzieci ze szkół podstawowych.

Organizacja warsztatów jest pokłosiem ubiegłorocznej wizyty Burmistrza Miasta Rypina Pawła Grzybowskiego i dyrektora MPBP w Rypinie Marka Taczyńskiego u Pana Ernesta Brylla kierownika Działu Literackiego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Rypińskie dzieci i młodzież będą miała wyjątkową okazję pracować z animatorkami posiadającymi doświadczenie w pracy nad oscarową polską produkcją „Piotruś i Wilk”. Owocem warsztatu będą powstałe filmy animowane, których uroczysta projekcja połączoną z wystawą przedstawiającą elementy scenografii wykorzystanych w filmach planowana jest jeszcze w lutym bieżącego roku.

 

Magdalena Bryll

Absolwentka wydziału animacji na PWSFTViT w Łodzi, główna organizatorka warsztatów z wieloletnim doświadczeniem. Prowadziła warsztaty w kraju oraz za granicą (Niemcy, Litwa) Współpracowała m.in. ze studiem filmowym Se-Ma-For oraz Breakthru Films przy produkcji nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”.

Sylwia Nowak

Absolwentka wydziału animacji na PWSFTViT w Łodzi, twórczyni lalek, dekoracji i rekwizytów do wielu filmów z kanonu polskiej animacji (Ichthys, Danny Boy, Piotruś i Wilk...)

 

Warsztaty sfinansowane zostaną z funduszu antyalkoholowego Urzędu Miejskiego w Rypinie.