MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

wtorek, 04 luty 2014

Warsztaty Animacji Filmowej

Po raz pierwszy w Rypinie zorganizowane zostaną Warsztaty Animacji Filmowej prowadzone przez Magdalenę Bryll oraz Sylwię Nowak. Zajęcia prowadzone będą od 5 do 7 lutego w godz. 10.00-13.00, w centrali Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 dla młodzieży z Liceum Plastycznego oraz w Oddziale dziecięcym przy ul. Młyńskiej 12 dla dzieci ze szkół podstawowych.

Organizacja warsztatów jest pokłosiem ubiegłorocznej wizyty Burmistrza Miasta Rypina Pawła Grzybowskiego i dyrektora MPBP w Rypinie Marka Taczyńskiego u Pana Ernesta Brylla kierownika Działu Literackiego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Rypińskie dzieci i młodzież będą miała wyjątkową okazję pracować z animatorkami posiadającymi doświadczenie w pracy nad oscarową polską produkcją „Piotruś i Wilk”. Owocem warsztatu będą powstałe filmy animowane, których uroczysta projekcja połączoną z wystawą przedstawiającą elementy scenografii wykorzystanych w filmach planowana jest jeszcze w lutym bieżącego roku.

 

Magdalena Bryll

Absolwentka wydziału animacji na PWSFTViT w Łodzi, główna organizatorka warsztatów z wieloletnim doświadczeniem. Prowadziła warsztaty w kraju oraz za granicą (Niemcy, Litwa) Współpracowała m.in. ze studiem filmowym Se-Ma-For oraz Breakthru Films przy produkcji nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”.

Sylwia Nowak

Absolwentka wydziału animacji na PWSFTViT w Łodzi, twórczyni lalek, dekoracji i rekwizytów do wielu filmów z kanonu polskiej animacji (Ichthys, Danny Boy, Piotruś i Wilk...)

 

Warsztaty sfinansowane zostaną z funduszu antyalkoholowego Urzędu Miejskiego w Rypinie.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>