Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 05 lipiec 2019

Wakacje w Filii nr 1'2019

 

Podczas sześciu dni Cudownych wakacji w Bibliotece dzieci uczestniczące w zajęciach w Filii nr 1 poznały siedem cudów świata starożytnego: Piramidę Cheopsa, Wiszące ogrody Semiramidy, Świątynię Artemidy w Efezie, Posąg Zeusa w Olimpii, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolosa Rodyjskiego i Latarnię Morską na Faros.

Podróż po antycznych budowlach ułatwiły opowieści o mitologicznych bohaterach, których losy opisał Grzegorz Kasdepke w "Mitach dla dzieci".
Dzieci miały okazję sprawdzić wiedzę i spostrzegawczość rozwiązując zagadki i łamigłówki. Próbowały swoich sił czytając łamańce językowe i poznawały znaczenie nowych, na pierwszy rzut oka trudnych słów. Uczestnicy zajęć zapoznali się z ofertą naszej biblioteki i chętnie zabierali ze sobą do domu nowe książki.
Podczas jednego ze spotkań gościliśmy Panie z KPP w Rypinie – Panią Dorotę Rupińską i Panią Martę Zabłocką, które przypomniały zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Następnie dzieciom udało się rozwiązać wakacyjną krzyżówkę. Cudowna gromadka zaprosiła Panie do wspólnej gry w planszówki. Każdego dnia można było testować swoje umiejętności podczas partii w Chińczyka, Dobble, Sabotażystę czy szeregu innych gier, które znajdują się w naszej bibliotece. Uczestnikom niestrudzonym planszówkowymi potyczkami umożliwiłyśmy rozgrywki na Xbox-ie.
Mamy nadzieję, że podczas Cudownych wakacji nie tylko zdobyliście nową wiedzę, ale przede wszystkim dobrze się bawiliście! Zapraszamy Was do Filii nr 1 nie tylko przy okazji wakacyjnych zajęć!

(Małgorzata Kuchnicka)