W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czwartek, 09 maj 2019

VII edycja konkursu ortograficznego „Z ortografią za pan brat”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie przygotowała i zorganizowała konkurs ortograficzny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Rypin Sławomira Malinowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Rypińskiego Krzysztofa Cegłowskiego.

Konkurs przeprowadzono 9 maja, a wzięli w nim udział uczniowie z dwóch szkół podstawowych – SP nr 1 oraz SP nr 3 w Rypinie. Z placówek zostało wydelegowanych trzynaścioro uczniów. Tematycznie dyktando nawiązywało do myślistwa i łowiectwa. Gośćmi tegorocznego konkursu byli reprezentanci Koła Łowieckiego "Orzeł" w Skrwilnie: Prezes Krzysztof Cegłowski i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jan Fałdowski.

Komisja konkursowa w składzie:

- Iwona Wojdyło

- Natalia Baran

- Magdalena Szczepańska

wyłoniła troje laureatów.

Na podium stanęli:

- Adrian Malinowski - I miejsce, uczeń SP nr 3

- Dawid Sobierajski - II miejsce, uczeń SP nr 1

- Tymon Szalkowski - III miejsce, uczeń SP nr 3.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książki ufundowane przez Radę Miasta Rypin, książki od Koła Łowieckiego "Orzeł" w Skrwilnie oraz upominki od Rady Powiatu Rypińskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!