W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 03 kwiecień 2019

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem " W drodze na najwyższe szczyty Afryki..." - 10 kwietnia - zapraszamy!

10 kwietnia o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem zatytułowane " W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi". Zapraszamy wszystkich chętnych!

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 20 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu.Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Dowiemy się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii i Tamburyniarzy z Burundi.
Przy klimatycznej afrykańskiej muzyce zrelaksujemy się na rajskim Zanzibarze. A na koniec zasmakujemy prawdziwych afrykańskich przysmaków....