W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

wtorek, 04 wrzesień 2018

Spotkanie z Jerzym Górskim - 11 września - zapraszamy!

11 września o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 w ramach cyklu „O sporcie w bibliotece” odbędzie się spotkanie z Jerzym Górskim, bohaterem wydanej w 2017 r. książki „Najlepszy”. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Jerzy Górski - bohater książki i filmu „Najlepszy”. Rocznik 1954. Prezes Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon”, organizator imprez triathlonowych i biegowych (m.in. Sławskiego Festiwalu Triathlonu i Crossu Straceńców). Były członek Polskiego Związku Triathlonu. Zwycięzca prestiżowych zawodów Double Ironman w Huntsville w Alabamie (1990), uczestnik The Western States 100-Mile Endurance Run w Kalifornii (1990) oraz trzydniowych zawodów Ultraman na Hawajach (1995). W 1990 roku otrzymał brązowy Medal za Wybitne Osiągnięcia Sportowe przyznawany przez Przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej.