W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 12 kwiecień 2019

Spotkanie z himalaistą Rafałem Fronią - 24 kwietnia - zapraszamy!

24 kwietnia o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 w ramach cyklu "O sporcie w bibliotece" odbędzie się spotkanie z himalaistą Rafałem Fronią, na temat książek „Anatomia Góry” i „Rozmowy z Górą”. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Rafał Fronia - jeleniogórzanin, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Mówi o sobie: „Romantyk Gór Wysokich”. Autor cieszących się ogromną popularnością dzienników z wyprawy na K2, a także bestsellerowej „Anatomii Góry” z 2018 roku. Uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse. Kartograf i właściciel Wydawnictwa PLAN. Autor mającej premierę 16 kwietnia „Rozmowy z Górą”.