W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czwartek, 15 listopad 2018

Spotkanie Klubu Filmowego - 20 listopada, godz. 16.00 - zpraszamy!

20 listopada o godz. 16.00 w Sali Wystaw i Promocji centrali MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Filmowego oraz projekcja filmu z 1965 roku w reżyserii Romana Polańskiego, należący do tzw. Trylogii Apartamentowej. Psychologiczne studium schizofrenii i fobii, a także przestroga przypominająca o naszej kruchości.

Jest nowa w mieście, wskazuje na to jej akcent, zagubienie i mała liczba znajomych. Niezwykle piękna, o czym ciągle informują ją męskie spojrzenia. Pracuje w gabinecie kosmetycznym , obsługując kobiety, które dzięki zabiegom chciałby wyglądać tak jak ona. Chorobliwie nieśmiała, lęk ją paraliżuje. Ma wstręt, organiczną odrazę do mężczyzn. Kontakt z nimi wywołuje w niej psychosomatyczną traumę. Połączenie jej piękna, które przyciąga męskie spojrzenie i jej odrazy do mężczyzn sprawiają, że spacer ulica staje się dla niej psychiczną torturą. Nazywa się Carol (w tej roli Catherine Deneuve) i jest główną bohaterką filmu.

Wstęp wolny! Zapraszamy!