Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 15 czerwiec 2018

Spotkanie autorskie z Wojciechem Waglewskim - 25 czerwca - zapraszamy!

 

25 czerwca o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 w ramach Dni Rypina odbędzie się spotkanie z Wojciechem Waglewskim. Spotkanie dotyczyć będzie wydanej w 2017 r. książki „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe” – rozmowy Wojciecha Bonowicza z Wojciechem Waglewskim. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Wojciech Waglewski - kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, lider i założyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Voo Voo. Utworzony w latach 80’ zespół, wydał jak dotąd blisko 30 albumów. Prócz wielu sukcesów, które odnosił z Voo Voo, Wojciech Waglewski solowo współpracował z najważniejszymi Artystami polskiej senny jazzowej i rockowej, zrealizował także wiele projektów z Artystami zagranicznymi. Laureat m.in. Paszportów Polityki i Fryderyków – nagród Polskiej Akademii Fonograficznej. Wojciech Waglewski jest także kompozytorem muzyki filmowej oraz muzyki do licznych spektakli teatralnych. W latach 2010-2011 Dyrektor Artystyczny i współtwórca jednego z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce „Męskie Granie”. Producent muzyczny płyt m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy „Cztery” oraz „Sufit”, Martyny Jakubowicz, Waglewski& Maleńczuk „Koledzy”, Voo Voo&Haydamaky, autor kompozycji i współproducent płyty Marii Peszek „Miastomania”. Aktualnie wraz z zespołem Voo Voo promuje wydany w październiku 2014 roku nowy studyjny album pt. „Dobry Wieczór”, na którym gościnnie wystąpił wybitny pieśniarz z Azerbejdżanu Alim Qasimov. Wspólnie wykonywany przez nich utwór pt. „Gdybym” przez 5 tygodni zajmował #1 miejsce listy przebojów Trójki. Za album „Dobry wieczór” zespół otrzymał Fryderyka 2015 w kategorii Najlepszy Album Muzyka Korzeni i Źródeł a sam Wojciech Waglewski Fryderyka 2015 za produkcję muzyczną tego albumu.

 (red.)