W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

niedziela, 22 wrzesień 2019

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) - 1 października - zapraszamy!

1 października o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo). Zapraszamy wszystkich chętnych!

Paweł Sołtys (ur. 1978) – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa, Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Za prozatorski debiut „Mikrotyki” otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. 18 września 2019 r. miała premierę najnowsza jego książka „Nieradość”.