Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 21 listopad 2014

Spotkanie autorskie z Lechem Makowieckim - 25 listopada, godz. 17.00 - zapraszamy!

 

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zaprasza na spotkanie autorskie z Lechem Makowieckim pt. „Pro Publico Bono”, które odbędzie się 25 listopada o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji Biblioteki, przy ul. Warszawskiej 20.

Na spotkaniu będzie można posłuchać wierszy i utworów w wykonaniu autora. Będzie istniała również możliwość zakupienia książek i płyt autora oraz otrzymania autografu.

 

Lech Makowiecki, ur. 04.06.1954r w Rypinie (obecnie Honorowy Obywatel tego miasta), zam. w Gdyni, ojciec Tomka i Kasi.
Z wykształcenia mgr inż mechanik (Instytut Okrętowy PG), z natury romantyk (nagrał 16 wierszy Adama Mickiewicza ze swoja muzyką), z zamiłowania piosenkarz, muzyk, songwriter, scenarzysta; współwłaściel Autorskiej Agencji Art. ZAYAZD s.c. (wspólnie z żoną, Bożeną, piosenkarką). Niegdyś lider grupy studenckiej "Babsztyl", obecnie w  zespole folk-rockowym "Zayazd", programowo grającym muzykę opartą na polskiej tradycji i wartościach (benefis "Zayazdu" z okazji 25-lecia istnienia zespołu odbył się na ubiegłorocznym  Pikniku Country w Mrągowie).
L.M. ma na koncie liczne recitale TV, koncerty w kraju i za granicami, wydane 3 płyty analogowe i 7 CD (jedna z nich rozeszła się w nakładzie 230tys egz.!). Laureat wielu konkursów i festiwali folk i country w kraju i za granicami. Dwie ostatnie płyty: "Katyń 1940" (premierowe ballady wojenne) i "Patriotyzm" (pieśni o Wolności i Prawdzie) - oprócz nagród za poszczególne songi - cieszą się również ogromną popularnością na muzycznych portalach (np. You Tube); w/w utwory biją rekordy ilości odwiedzin młodych internautów.
Ostatni krążek – „Obudź się Polsko”, będący kontynuacją dwóch poprzednich – oprócz ballad o żołnierzach wyklętych zawiera też patriotyczne sacrosongi.

Lech Makowiecki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa; wygrał konkurs Agencji Filmowej TVP na scenariusz fabularnego filmu wojennego (i serialu tv), kończy powieść o wysiedleniach Polaków przez Niemców w czasie II wojny światowej i planuje kolejne albumy płytowe i przedsięwzięcia ukazujące w sposób przebojowy najnowszą (ballady solidarnościowo-wolnościowe) i najstarszą (musical "Grunwald") historię Polski. Jego edukacyjno-rozrywkowa misja znajduje coraz szerszy krąg odbiorców, a szczerość przekazu i doskonały warsztat twórcy pozwalają mu docierać do najdalszych zakamarków duszy słuchaczy, wywołując u nich skrajne emocje - od łez po euforię...

Lech Makowiecki pisze regularnie felietony do tygodnika „W sieci” i „Naszego Dziennika”. Zbiór wierszowanych przemyśleń autora drukowanych od kilku lat w ND ukazał się ostatnio w tomiku „Pro publico bono”...
Więcej informacji na www.zayazd.pl

(red.)