MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 21 luty 2014

Spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim - relacja

Dnia 19 lutego 2014 r. odbyło się organizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną spotkanie z ks. Adamem Bonieckim.

Wieczór autorski dotyczył licznych podróży ks. Bonieckiego do różnych zakątków świata, stąd też tytuł – Świat widziany oczami ks. Bonieckiego – spotkanie autorskie. Przyjęło ono formę wywiadu, w którym pytania do księdza kierował dyrektor biblioteki – Marek Taczyński. Łamiąc tendencję klasycznego wywiadu (nie padały zdawkowe pytania i nie było lakonicznych odpowiedzi), ks. Adam Boniecki roztoczył przed słuchaczami wizje świata, którego centrum są dla niego ludzie skrzywdzeni, biedni, słabi i zapomniani przez możnych tego świata. Wszystko to mógł zobaczyć, poddać refleksji, ocenie, ale bez moralizowania i wyższości, dzięki swoim wędrówkom, w których zawsze obecny jest Bóg. Dyrektor konstruował swoje pytania w oparciu o twórczość ks. Bonieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem tytułu „Dookoła świata”. Dzięki temu zabiegowi rozwinęła się rzeczowa dyskusja pełna odniesień do życiowych doświadczeń księdza podróżnika. Uczestnicy mogli się przekonać o niezwykłym poczuciu humoru duchownego, jego dystansie do swojej osoby, przenikliwym umyśle i bardzo trzeźwym spojrzeniu na problemy dzisiejszej rzeczywistości. Udowodniła tę tezę zwłaszcza druga część wieczoru, w której nasi goście mogli zadać księdzu pytanie. Chętnych do dyskusji było wielu, co tylko potwierdza fakt, że nawet najbłahsze pytania, problemy potrzebują głosu autorytetu. Po zakończeniu wieczoru autorskiego można było kupić książki kapłana a przy wpisywaniu dedykacji do niej, zamieć z nim kilka zdań; otwartość i bezpośredniość księdza zburzyły sztywne ramy, w jakich odbywa się otrzymywanie autografów.

(Natalia Baran)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>