Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

środa, 29 maj 2019

Spotkanie autorskie z Karoliną Bednarz - 6 czerwca - zapraszamy!

 

6 czerwca o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie autorskie z Karoliną Bednarz, na temat książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet.”. Spotkanie poprowadzi dr Marta Siwicka.Zapraszamy wszystkich chętnych!

Karolina Bednarz (ur. 1991) – reporterka, absolwentka wydziału japonistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, autorka bloga W krainie tajfunów, gdzie pisze głównie o Azji Wschodniej. Ukończyła Polską Szkołę Reportażu. Publikowała między innymi w „Dużym Formacie”. Finalistka konkursu o stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2016 roku. Mieszkała i uczyła się w Japonii (m.in. na Uniwersytecie Waseda w Tokio) oraz Korei Południowej (na Uniwersytecie Sogang w Seulu).

Dr Marta Siwicka - literaturoznawczyni, animatorka kultury. Specjalistka ds. komunikacji w Teatrze Horzycy, dziennikarka Gazety Pomorskiej. Publikowała recenzje i artykuły naukowe w książkach i czasopismach.

(red.)