W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czwartek, 22 sierpień 2019

Spotkanie autorskie z Kapsydą Kobro - Okołowicz - 10 września - zapraszamy!

10 września o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie z Kapsydą Kobro - Okołowicz autorką książki „Mao Star. Instynktowne znikanie w przestrzeni”, współautorką książki „Ksiądz Jan Kaczkowski. Czekam na Was ale się nie śpieszcie”. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Kapsyda Kobro - Okołowicz – działaczka społeczna, biografka, edytor, fundator i członek zarządu Instytutu Witkacego oraz członek rady patronackiej Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Małgorzata Starowieyska (Mao Star) - malarka, aktorka, poetka, performerka, mieszkająca w latach 90-tych w Skudzawach Starych, działająca m.in. w Rypinie. Mao Star dedykowana została rzeźba autorstwa Lidii Kot, odsłonieta podczas festiwalu „Rypin na Marsie” w 2018 r.