W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 29 maj 2019

Spektakl "Uczą króla dzieci segregacji śmieci" oraz rozstrzygnięcie konkursu "Zbieramy długopisy" - Dzień Dziecka w Bibliotece

29 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasza Biblioteka zorganizowała spotkanie z teatrem dla najmłodszych.

Na sali widowiskowej RDK Rypin zasiadły dzieci z miejskich przedszkoli oraz klas I-III. Spektakl pt. Uczą króla dzieci segregacji śmieci" przygotował krakowski teatr "Maska". Było wesoło i zabawnie, dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone. Dziękujemy Rypińskiemu Domu Kultury za udostępnienie sali i obsługę techniczną a aktorom za wspaniały pouczający spektakl.

Podczas wydarzenia nastąpiło również rozwiązanie konkursu ekologicznego pt. Zbieramy długopisy". Konkurs trwał od 14 czerwca 2018 r. do 1 kwietnia2019 r. Był skierowany do grup przedszkolnych oraz klas I-III. W konkursie wzięły udział 4 grupy. Łącznie udało się nam zebrać 2042 szt. zużytych plastikowych długopisów, cienkopisów, flamastrów itp. Nagrody ufundował Wydział Nieruchomości i Środowiska UM Rypin oraz MPBP w Rypinie. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach tj. grupa przedszkolna i klasy I-III. Zwycięzcy już 14 czerwca jadą na wycieczkę edukacyjną do Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

(ODiF2)