W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

poniedziałek, 22 wrzesień 2014

Rypińska książnica nagrodzona!

23 sierpnia 2014 r. Oddział dziecięcy i Filia nr 2 Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie zorganizowały Piknik z Biblioteką w ramach ogólnopolskiej akcji pikników edukacyjnych pn. „Sieci@aki na wakacjach” (opis wydarzenia).

Spośród lokalnych inicjatyw  na podstawie otrzymanych sprawozdań organizatorzy akcji Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Orange wybrała najciekawsze inicjatywy i nagrodziła inicjatorów oraz placówki. Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka została wyróżniona i nagrodzona. Już niedługo zbiory naszego Oddziału dziecięcego zasili album „Janusz Korczak. Fotobiografia” oraz 85 pozycji książek i materiałów edukacyjnych z serii Czuczu ufundowany przez Wyd. Junior HanBright. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego pikniku za udział!