Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

wtorek, 24 czerwiec 2014

Rozwiązanie konkursu „Czytelnik miesiąca” 2014 r.

 

Miło nam poinformować, że tegoroczna a zarazem pierwsza edycja konkursu „Czytelnik miesiąca” cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Maj był szczególnym miesiącem jeśli chodzi o promocję czytelnictwa, podnoszenie jego poziomu. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie aktywnie się włączała w popularyzowanie literatury, księgozbioru bibliotecznego. Konkursy w dużej mierze pozwalają realizować to założenie i przyczyniają się do częstszego sięgania przez czytelników po książki. Również rok 2014 z racji ogłoszenia go Rokiem Czytelnictwa przyczynił się do wielu kulturalnych inicjatyw podejmowanych przez biblioteki. Dla MPBP w Rypinie na pewno te wydarzenia stały się impulsem do zorganizowania konkursu czytelniczego i nagrodzenia czytelników pochłaniających ogromne liczby tytułów. Cieszymy się, że możemy oznajmić iż „Czytelnikiem miesiąca” 2014 roku została Natalia Pakulska, siedmioletnia czytelniczka MPBP w Rypinie. Jury po przeliczeniu wszystkich wypożyczonych przez czytelników tytułów, postanowiło dodatkowo przyznać dwóm osobom wyróżnienia. Różnica wypożyczonych przez tych czytelników książek była niewielka, dlatego jednogłośnie postanowiono wyróżnić wypożyczających. Są to: Katarzyna Nowowiejska i Seweryn Adamski. Ogromne gratulacje dla zwyciężczyni i wyróżnionych!
Przyznanie tytułu i wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca 2014 r. w MPBP w Rypinie, na wieczorze autorskim z Michałem Ogórkiem, zorganizowanego w ramach obchodzonych Dni Rypina.

(Natalia Baran)