W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

wtorek, 24 czerwiec 2014

Rozwiązanie konkursu „Czytelnik miesiąca” 2014 r.

Miło nam poinformować, że tegoroczna a zarazem pierwsza edycja konkursu „Czytelnik miesiąca” cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Maj był szczególnym miesiącem jeśli chodzi o promocję czytelnictwa, podnoszenie jego poziomu. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie aktywnie się włączała w popularyzowanie literatury, księgozbioru bibliotecznego. Konkursy w dużej mierze pozwalają realizować to założenie i przyczyniają się do częstszego sięgania przez czytelników po książki. Również rok 2014 z racji ogłoszenia go Rokiem Czytelnictwa przyczynił się do wielu kulturalnych inicjatyw podejmowanych przez biblioteki. Dla MPBP w Rypinie na pewno te wydarzenia stały się impulsem do zorganizowania konkursu czytelniczego i nagrodzenia czytelników pochłaniających ogromne liczby tytułów. Cieszymy się, że możemy oznajmić iż „Czytelnikiem miesiąca” 2014 roku została Natalia Pakulska, siedmioletnia czytelniczka MPBP w Rypinie. Jury po przeliczeniu wszystkich wypożyczonych przez czytelników tytułów, postanowiło dodatkowo przyznać dwóm osobom wyróżnienia. Różnica wypożyczonych przez tych czytelników książek była niewielka, dlatego jednogłośnie postanowiono wyróżnić wypożyczających. Są to: Katarzyna Nowowiejska i Seweryn Adamski. Ogromne gratulacje dla zwyciężczyni i wyróżnionych!
Przyznanie tytułu i wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca 2014 r. w MPBP w Rypinie, na wieczorze autorskim z Michałem Ogórkiem, zorganizowanego w ramach obchodzonych Dni Rypina.

(Natalia Baran)