Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

wtorek, 04 grudzień 2018

Ranking bibliotek'2018 - MPBP w Rypinie na 6 miejscu w województwie

W 2018 roku po raz ósmy Instytut Książki i „Rzeczpospolita” ogłosiły ranking najlepiej prowadzonych bibliotek.

Przygotowując ranking, organizatorzy rozesłali ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Uzyskano blisko 750 odpowiedzi. W tym rankingu, w gronie 733 sklasyfikowanych bibliotek, Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zajęła 157 miejsce w Polsce, a 6 w województwie kujawsko – pomorskim. Więcej o rankingu i metodologii badania: