W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 02 lipiec 2014

Promocja wydawnictwa pt. Nowy słownik biograficzny ziemi dobrzyńskiej - 3 lipca, godz. 16.00 - zapraszamy!

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie i Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe mają zaszczyt zaprosić na promocję wydawnictwa pt. Nowy słownik biograficzny ziemi dobrzyńskiej w czwartek 3 lipca o godz. 16.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20.

"Nie mylił się Juliusz Słowacki, gdy mówił, iż „czyny ludzi dają blask, z którego pochodzą”.

Po 22 latach od ukazania się w 1992 r. pierwszego Słownika biograficznego ziemi dobrzyńskiej, który obejmował ponad 700 biogramów oraz jego uzupełnienia z 2002 r., z początkiem 2014 r. ukazał się 2-tomowy, w formacie encyklopedycznym Nowy słownik biograficzny ziem i dobrzyńskiej, który objął ponad 3 tys. biogramów, począwszy od pierwszych piastowskich książąt dobrzyńskich aż po osoby żyjące, które swoim życiem i dokonaniami przekroczyły próg przeciętności (limenmediocritatem)."

Wstęp wolny! Zapraszamy!