W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 08 październik 2014

"Posłuchaj jak spadają liście" - spektakl poetycki - relacja

Jesień skłania do zadumy, refleksji, te i tym podobne odczucia najczęściej towarzyszą wspomnianej porze roku. Również rypińscy poeci chcąc podkreślić wyjątkowość tego czasu, przygotowali spektakl poetycki zatytułowany: Posłuchaj jak spadają liście.

Przedstawienie zrealizowano dla czytelników Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, mieszkańców miasta i wszystkich tych, którzy kochają poezję. We wtorkowe popołudnie (7.10.2014 r.) mogliśmy wysłuchać jesiennego repertuaru w wykonaniu Mirosławy Kowalczyk – koordynatorki Klubu Literackiego im. Edwarda Walasiewicza, Urszuli Małkińskiej, Agnieszki Wawrzyńskiej i Henryka Nadlewskiego. Jesienne tytuły wierszy (Strojna jesień, Pieśń jesieni, Jesień i miłość, Październik, Jesienny wiatr, Pani Jesień, Szara jesień) wiernie oddały nastrój i koloryt polskiej złotej jesieni, ich treść przypomniała o urokach tego czasu. Spektakl poetycki wzbogacony został o akcent muzyczny. Między deklamowaniem wierszy mogliśmy wysłuchać utworów Czesława Niemena, Piotra Szczepanika, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Rybińskiego, Maryli Rodowicz. Za oprawę muzyczną odpowiadał Jacek Szablewski, przy akompaniamencie muzyki rozbrzmiały w jego wykonaniu  słowa piosenek znanych polskich wykonawców. Całości towarzyszyła jesienna aranżacja pomieszczenia, w którym odbywało się spotkanie. Wyeksponowane motywy jesieni pozwoliły poczuć w pełni jej klimat. Wśród jej atrybutów czuliśmy się, my widzowie, jak na jesiennym spacerze w piękne popołudnie.

(Natalia Baran)