W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

poniedziałek, 22 wrzesień 2014

Podpisanie umowy z Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Szkoły Wyższej

W siedzibie Filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie przy ul. Młyńskiej 12 otwarty został punkt informacyjno-rekrutacyjny Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej. To efekt współpracy nawiązanej pomiędzy toruńską uczelnią, a rypińską książnicą z inicjatywy Burmistrza Miasta Rypin- Pawła Grzybowskiego.

- Na bazie podpisanej umowy i partnerstwa mamy nadzieję przybliżyć rypinianom ośrodek akademicki, co może ułatwić zdobywanie wiedzy, nowych kompetencji i podnoszenie wykształcenia mieszkańcom naszego miasta i powiatu rypińskiego- informuje dyrektor MPBP Marek Taczyński. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do biblioteki w celu uzyskania szczegółowej informacji o kierunkach i warunkach studiowania. Na miejscu w Rypinie można także złożyć komplet dokumentów i zostać przyjętym na studia bez konieczności wyjazdu do Torunia. Co istotne, osoby składające dokumenty w Rypinie są zwolnione z opłaty tzw. „wpisowej”. Istnieje także możliwość organizacji zajęć dla słuchaczy kolegium na miejscu w naszym mieście (w przypadku zebrania 10 osób na dany kierunek studiów magisterskich albo licencjackich z Rypina, ok. 40% zajęć mogłoby odbywać się na miejscu; w przypadku zebrania 8 osób na daną specjalność studiów podyplomowych z Rypina, 100% zajęć odbywałoby się na miejscu). Dawałoby to znaczne obniżenie kosztów studiów oraz oszczędność czasu.

Plan współpracy zakłada również organizację wykładów otwartych dla mieszkańców Rypina prowadzonych przez wybitnych naukowców toruńskiej uczelni. Pierwszy wykład pn. „Wrzesień 1939. Nowe spojrzenie”, zaplanowany jest na 21 października br. o godzinie 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta, a poprowadzi go prof. Grzegorz Górski. Planowany jest również wykład dr Jana Parysa, byłego ministra obrony narodowej.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do Filii Nr 2 MPBP (skrzydło przy skateparku). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku (poniedziałek, czwartek w godzinach 7:00-15:00, wtorek, środa, piątek w godzinach 9:00-15:00).

Kolegium Jagiellońskie Toruńskiej Szkoły Wyższej jest niepubliczną uczelnią istniejącą od 2003 roku. Misją Kolegium Jagiellońskiego jest przyczynianie się do ustawicznego podnoszenia wykształcenia poprzez upowszechnianie wiedzy, kształcenie umiejętności praktycznego wykorzystywania jej w dynamicznie rozwijającym się otoczeniu. Uczelnia prowadzi studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, inżynierskie i jednolite studia magisterskie.

(Magdalena Balińska)