Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

poniedziałek, 25 sierpień 2014

Piknik z Biblioteką - relacja

 

W sobotę 23 sierpnia Filia Nr 2 i Oddział Dziecięcy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta, pożegnały wakacje.

 

Pomysłodawczyniami i organizatorkami były bibliotekarki Elżbieta Kowalczyk i Agnieszka Majewska, na co dzień pracujące w Bibliotece przy ul. Młyńskiej 12.

W imprezie wzięło udział około 150 uczestników na których czekało wiele atrakcji. W tym roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pikników edukacyjnych pn. „Sieci@ki na wakacjach” wspieranych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Po skończonej misji sieciakowej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

W trakcie programu odbyło się wiele konkursów z nagrodami, dzieci zabawiał clown Bąbel. Na uczestników oprócz wielu atrakcji czekały makiety z postaciami z kreskówki o drużynie Sieci@ków, z którymi wszyscy chętnie pozowali do zdjęć. Podczas Pikniku z Biblioteką cukierki rozdawał Netrobi z kreskówki, a po zabawach na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla. Oprócz czytelników, użytkowników, przyjaciół Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie udział w imprezie wzięła 13 Rypińska Drużyna Harcerzy "Parati Semper". W pikniku uczestniczyli również rypińscy samorządowcy, na czele z Burmistrzem Miasta Rypin Pawłem Grzybowskim oraz miejskimi radnymi: Hanną Pawlak, Pawłem Sobierajskim oraz Jarosławem Sochackim.

Impreza nie miałaby tak bogatego charakteru gdyby nie hojność lokalnych sponsorów, którym Biblioteka jeszcze raz dziękuje tj.: Firmie DAMIX, KDSH, PO-STYR, HADEPOL, CEDROB i CEDROB Pasze, PROF.NET, PATI oraz Pani Mirosławie i Mariuszowi Kowalczykom oraz partnerom za pomoc przy organizacji pikniku tj.: Burmistrzowi Miasta Rypin, Straży Miejskiej Rypin, Szkole Podstawowej nr 3 w Rypinie, MOSiR, RYPIN.TV, RDK (szczególny wkład i zaangażowanie w projekt ma  p. Jarosław Majewski – clown Bąbel).

Akcja ma charakter otwarty i zawsze będą mile widziane sugestie, pomysły, żeby w przyszłości projekt uatrakcyjnić.

 

(Natalia Baran)