W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

wtorek, 10 grudzień 2019

"Najpiękniejsza Bombka Bożonarodzeniowa" i "Pomocnicy Św. Mikołaja"

9 grudnia 2019 r. w sali Rypińskiego Domu Kultury odbyło się niezwykłe wydarzenie.

Z grona dwudziestu dziewięciu grup przedszkolnych biorących udział w ogłoszonym przez Bibliotekę konkursie "Najpiękniejsza Bombka Bożonarodzeniowa" wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Konkurs adresowany był do grup przedszkolnych. Do konkursu zgłosiły się grupy przedszkolne nie tylko z miejskich przedszkoli ale oddziały i punkty przedszkolne z Borzymina, Kowalk, Nowego Kobrzyńca, Radzik Dużych, Sosnowa i Starorypina Rządowego. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, by z tak dużej ilości zgłoszonych prac wybrać trzy najpiękniejsze. Za wiodące kryterium komisja przyjęła stopień aktywności artystycznej dzieci podczas tworzenia pracy konkursowej. Spośród dwudziestu dziewięciu prac I miejsce zdobył Oddział Przedszkolny „A” działający przy Szkole Podstawowej w Sosnowie, II miejsce przypadło grupie „Biedronki” ze Szkoły Podstawowej w Kowalkach, III miejsce trafiło do grupy Zuchy I z Przedszkola Miejskiego nr 3 „ Niezapominajka” w Rypinie. Pozostałe dwadzieścia sześć grup otrzymało pamiątkowe dyplomy za udział oraz nagrodę pocieszenia w postaci książeczki pt. „Najpiękniejsze bajki przedszkolaka”.

Atrakcją dla najmłodszych stał się przygotowany przez Aktyw Biblioteczny działający przy Oddziale Dziecięcym i Filii nr 2 spektakl pt. "Pomocnicy Św. Mikołaja". Ze względu na tak liczne przybycie spektakl grany był dwukrotnie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się pracy elfów i aniołków pakujących prezenty, reniferów gotowych do drogi i śnieżynek których zadaniem było dostarczenie takiej ilości śniegu, by Mikołaj saniami mógł zawieźć do wszystkich wymarzone prezenty.
I jak tu nie wierzyć w św. Mikołaja? Zapraszamy na fotorelację.

(AM)