W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 12 czerwiec 2019

„Mała Książka – Wielki Człowiek w bibliotece”

MPBP w Rypinie zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek w bibliotece”.

W ramach tego projektu każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które od września 2019 r. przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą (książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Karta Małego Czytelnika) na dobry czytelniczy start. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od września 2019 r. w Oddziale dziecięcym oraz Filii nr 1.