Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

czwartek, 23 październik 2014

"Lekcja czytania" z Wojciechem Bonowiczem w MPBP w Rypinie

 

29 października o godz. 10.00 w centrali MPBP w Rypinie odbędzie się "Lekcja czytania", którą poprowadzi Wojciech Bonowicz. Została ona zatytułowana "Powstanie oczami cywila", a dotyczyć będzie książki Mirona Białoszewskiego "Pamiętnik z powstania warszawskiego". W spotkaniu weźmie udział młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie.

"Lekcje czytania" to akcja Fundacji Tygodnika Powszechnego mająca na celu promocję czytelnictwa poprzez prowadzenie lekcji literatury w całej Polsce - http://tygodnik.onet.pl/lekcje-czytania .

Wojciech Bonowicz jest poetą, publicystą, felietonistą "Tygodnika Powszechnego", współpracownikiem miesięcznika "Znak", biografem ks. prof. Józefa Tischnera. W 2014 r. został nominowany do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom poetycki "Echa".

(red.)