W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czwartek, 23 październik 2014

"Lekcja czytania" z Wojciechem Bonowiczem w MPBP w Rypinie

29 października o godz. 10.00 w centrali MPBP w Rypinie odbędzie się "Lekcja czytania", którą poprowadzi Wojciech Bonowicz. Została ona zatytułowana "Powstanie oczami cywila", a dotyczyć będzie książki Mirona Białoszewskiego "Pamiętnik z powstania warszawskiego". W spotkaniu weźmie udział młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie.

"Lekcje czytania" to akcja Fundacji Tygodnika Powszechnego mająca na celu promocję czytelnictwa poprzez prowadzenie lekcji literatury w całej Polsce - http://tygodnik.onet.pl/lekcje-czytania .

Wojciech Bonowicz jest poetą, publicystą, felietonistą "Tygodnika Powszechnego", współpracownikiem miesięcznika "Znak", biografem ks. prof. Józefa Tischnera. W 2014 r. został nominowany do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom poetycki "Echa".