W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 01 marzec 2019

"Lekcja czytania" z Wojciechem Bonowiczem - 5 marca, godz. 12.30

5 marca o godz. 12.30 w centrali MPBP w Rypinie odbędzie się "Lekcja czytania", którą poprowadzi Wojciech Bonowicz. Została ona zatytułowana "Jak przerwać spiralę przemocy?", a dotyczyć będzie eseju ks. Józefa Tischnera. W spotkaniu weźmie udział młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie.

"Lekcje czytania" to akcja społeczna Fundacja Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami. - https://www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania .

Wojciech Bonowicz - poeta, publicysta, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego”. Jako poeta debiutował w 1995 tomem „Wybór większości”. Laureat m.in. nagrody głównej w konkursach poetyckich „Nowego Nurtu” (1995) oraz im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1995), a także Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii „poezja” (2007) za tom „Pełne morze”. Był też nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” (za tom „Polskie znaki”) oraz dwukrotnie do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej ( za tomy „Echa” i „Druga ręka”). Autor biografii „Tischner” (2001, nominacja do Nagrody Literackiej NIKE), tomu gawęd „Kapelusz na wodzie” (2010), książek-wywiadów (m.in. z Michałem Hellerem i Wojciechem Waglewskim), a także książek dla dzieci. W 2012 roku odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.