Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

niedziela, 22 grudzień 2019

Konkurs im. Aleksandra Główczewskiego - zapraszamy do wzięcia udziału!

 

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych Rypina i powiatu rypińskiego do wzięcia udziału w Konkursie Prozatorskim im. Aleksandra Główczewskiego „Bohaterowie literaccy w Rypinie” pod patronatem Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu oraz Przewodniczącego Rady Miasta Rypin.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 14 lutego 2020 r. dostarczyć do biblioteki opowiadanie składające się maksymalnie z 500 słów, w którym pojawi się postać wybranego bohatera literackiego i które będzie dotyczyło Rypina (np. osadzone w rypińskich realiach, dotyczące historii Rypina oraz ludzi z nim związanych) w 4 egzemplarzach. Dozwolone są różne formy literackie (kryminał, horror, fantasy, science fiction, romans, komedia, itd.). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w okresie luty/marzec 2020 r.
Regulamin Konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych uczestnika.

(red.)