W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

niedziela, 22 grudzień 2019

Konkurs im. Aleksandra Główczewskiego - zapraszamy do wzięcia udziału!

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych Rypina i powiatu rypińskiego do wzięcia udziału w Konkursie Prozatorskim im. Aleksandra Główczewskiego „Bohaterowie literaccy w Rypinie” pod patronatem Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu oraz Przewodniczącego Rady Miasta Rypin.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 14 lutego 2020 r. dostarczyć do biblioteki opowiadanie składające się maksymalnie z 500 słów, w którym pojawi się postać wybranego bohatera literackiego i które będzie dotyczyło Rypina (np. osadzone w rypińskich realiach, dotyczące historii Rypina oraz ludzi z nim związanych) w 4 egzemplarzach. Dozwolone są różne formy literackie (kryminał, horror, fantasy, science fiction, romans, komedia, itd.). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w okresie luty/marzec 2020 r.
Regulamin Konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych uczestnika.