W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 20 marzec 2019

Konkurs "Bajka rodzinna" - zapraszamy!

15 maja 2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji Biblioteka organizuje konkurs literacko-plastyczny pt. „ Bajka rodzinna”. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami.

Konkurs ma na celu:

- popularyzację wspólnego czytania książek,

- rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności rodziny,

- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości rodziny,

- poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik.

Konkurs adresowany jest do rodzin (co najmniej jedna osoba dorosła +dziecko/dzieci). Zadaniem rodziny jest wspólne wymyślenie bajki, zawierającej elementy wychowawcze jak i baśniowe. Spośród zgłoszonych książeczek zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii I, II i III miejsce.

Terminarz konkursu:

- przyjmowanie prac – do 19.04.2019 r. (MPBP Filia nr 2 i Oddział Dziecięcy, ul. Młyńska 12),

- rozstrzygnięcie konkursu – do 10.05.2019 r.,

- wręczenie nagród – 17.05.2019 r. podczas spotkania autorskiego (sala sesyjna Urzędu Miasta Rypin).

Zgoda na przetwarzane danych osobowych oraz wizerunku