W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

sobota, 08 czerwiec 2019

"Jak nie czytam, jak czytam" - 7 czerwca

7 czerwca 2019 r. MPBP w Rypinie punktualnie o godz. 10.00 włączyła się w ogólnopolską akcję pt. "Jak nie czytam, jak czytam".

Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W 2018 r. w jednym momencie czytało blisko 407 tys. osób. W tym roku Rypin włączył się do akcji - wspólne czytanie przedszkolaków i uczniów miejskich szkół uświetnili wspaniali goście w osobach: Burmistrza Miasta Rypin Pawła Grzybowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Rypin Sławomira Malinowskiego, Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Rypin Barbary Góreckiej oraz dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej Andrzeja Szalkowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i zapraszamy za rok.

(ODiF2)