W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

wtorek, 26 sierpień 2014

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Rypiński Album Poetycki” ogłoszona!

Już po raz dziewiąty Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs „Rypiński Album Poetycki”.

W tym roku, po raz drugi, mecenasem konkursu i fundatorem nagród dla laureatów została rypińska firma Kaufmann, dzięki temu wyrównana została najwyższa kwota finansowa przeznaczona na nagrody dla laureatów konkursu. Za I miejsce zwycięzca otrzyma 1800 zł, II miejsce nagrodzone będzie kwotą 1000 zł, a III miejsce kwotą 600 zł. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. Termin nadsyłania prac upływa 13 września 2014 r. Z regulaminem konkursu można zapoznać się w bibliotece lub na stronie internetowej biblioteki http://www.biblioteka-rypin.pl/ (regulamin konkursu).

Kaufmann Sp. z o.o. jest członkiem niemieckiej Grupy Kaufmann GmbH & Co.KG. Na polskim rynku funkcjonuje od 1997 roku. Od tego czasu stała się liderem w produkcji reklam świetlnych, zarówno wewnętrznych jaki i zewnętrznych. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko rynek Polski, ale również zagraniczny. Jej klientami są sieci handlowe, dealerzy samochodowi, stacje paliw, jak również klienci indywidualni.