W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 09 listopad 2018

"Historia uzbrojenia w komiksie i satyrze" - prelekcja Jarosława JARO Wojtasińskiego -13 listopada, godz. 17.00 - zapraszamy!

13 listopada o godz. 17.00 do Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się prelekcja i pokazy rysunków Jarosława JARO Wojtasińskiego pt. „Historia uzbrojenia w komiksie i satyrze” oraz inauguracja wystawy „Historia Polski według komiksu” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i Wojciecha Łowickiego. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Jarosław JARO Wojtasiński - pierwsze rysunki satyryczne publikował w Gazecie Pomorskiej (1992). Kolejne lata i kolejne publikacje m.in. w IKP, Czas Torunia, Gilotyna. Obecnie publikuje rysunki satyryczne w Gazecie Pomorskiej i Tygodniku Bydgoskim, komiksy na portalu poświęconym grom komputerowym Gry-online.pl (cykl komiksów "Zaginiony Level" od 2009 r.). Jest autorem oficjalnej kontynuacji przygód Binio Billa (publikowanych w magazynie komiksowym AKT od nr 10 do dziś), bohatera stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego. Pismo AKT prezentuje również jego odcinkowy komiks "Marlenka i Piraci Snów". Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Tworzy ilustracje do książek dla dzieci. Figuruje w "Leksykonie polskich artystów karykatury" wydanym z okazji 35 rocznicy powstania Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w 2013 roku. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Karykatury w Warszawie.