Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 20 październik 2021

Gala finałowa XVI edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" - 25 października - zapraszamy!

Jury "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" wyłoniło laureatów XVI edycji konkursu. W tym roku napłynęło 212 zgłoszeń. Wśród trójki laureatów znaleźli się: Ela Galoch, Anna Piliszewska, Janusz Pyziński. Wyróżnieni zostali: Maciej Anczyk, Tadeusz Knyziak i Adam Szymura. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie konkursem.

Serdecznie zapraszamy 25 października na godz. 17.00 do sali widowiskowo-kinowej Rypińskiego Domu Kultury, ul. Warszawska 8, gdzie odbędzie się gala finałowa XVI edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" z udziałem jury konkursu: Ernest Bryll, dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK, Grzegorz Radtke oraz laureatów.

Galę uświetni koncert koncert zespołu Zdążyć przed Północą zatytułowany „Jak Wiatr – wspomnienie o K. K. Baczyńskim”.

Wiersze laureatów zaprezentuje młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Rypinie.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

W tym roku, po raz ósmy mecenasem konkursu i fundatorem nagród dla laureatów została firma Kaufmann (http://www.kaufmann.pl/), dzięki temu wyrównana została najwyższa kwota finansowa przeznaczona na nagrody dla laureatów konkursu. Za I miejsce zwycięzca otrzyma 1800 zł, II miejsce nagrodzone będzie kwotą 1000 zł, a III miejsce kwotą 600 zł. Konkurs objął honorowym patronatem Paweł Grzybowski Burmistrz Miasta Rypin.