W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 16 październik 2019

Gala finałowa XIV edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" - 21 października - zapraszamy!

Jury "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" wyłoniło laureatów XIV edycji konkursu. Nagrodzone osoby zostały już przez nas o tym fakcie poinformowane.
W tym roku napłynęło 219 zgłoszeń. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie konkursem.

Serdecznie zapraszamy 21 października na godz. 17.00 do sali widowiskowo-kinowej Rypińskiego Domu Kultury, ul. Warszawska 8, gdzie odbędzie się gala finałowa XIV edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" z udziałem jury konkursu: Ernest Bryll, dr hab. Marzenna Cyzman, prof. UMK, Martą Podgórnik oraz laureatów.

Galę uświetni koncert Tria Brzoska/Marciniak/Markiewicz.
Wiersze laureatów zaprezentuje młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Rypinie.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

W tym roku, po raz siódmy mecenasem konkursu i fundatorem nagród dla laureatów została rypińska firma Kaufmann (http://www.kaufmann.pl/), dzięki temu wyrównana została najwyższa kwota finansowa przeznaczona na nagrody dla laureatów konkursu. Za I miejsce zwycięzca otrzyma 1800 zł, II miejsce nagrodzone będzie kwotą 1000 zł, a III miejsce kwotą 600 zł. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski.

Kaufmann Sp. z o.o. jest członkiem niemieckiej Grupy Kaufmann GmbH & Co.KG. Na polskim rynku funkcjonuje od 1997 roku. Od tego czasu stała się liderem w produkcji reklam świetlnych, zarówno wewnętrznych jaki i zewnętrznych. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko rynek Polski, ale również zagraniczny. Jej klientami są sieci handlowe, dealerzy samochodowi, stacje paliw, jak również klienci indywidualni.