Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

wtorek, 16 październik 2018

Gala finałowa XIII edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" - 23 października - zapraszamy!

23 października o godz. 17.00 w sali widowiskowo-kinowej Rypińskiego Domu Kultury, ul. Warszawska 8 odbędzie się gala finałowa XIII edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" z udziałem jury konkursu: Ernesta Brylla, Jarosława Mikołajewskiego, dr hab. Marzenny Cyzman oraz laureatów.

W tegorocznej edycji napłynęły 203 zgłoszenia. Jury konkursu postanowiło nagrodzić wiersze osób, które zgłosiło swoje utwory pod następującymi godłami: "drwęc", "EXTRA TERRA", "Tik tak". Wyróżniono wiersze podpisane godłami: "bibiana rakla", "profesorka".

Galę uświetni recital Szymona Bruckiego "SPADA(NIE)".
Wiersze laureatów zaprezentuje młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Rypinie.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

W tym roku, po raz szósty, mecenasem konkursu i fundatorem nagród dla laureatów została rypińska firma Kaufmann (http://www.kaufmann.pl/), dzięki temu wyrównana została najwyższa kwota finansowa przeznaczona na nagrody dla laureatów konkursu. Za I miejsce zwycięzca otrzyma 1800 zł, II miejsce nagrodzone będzie kwotą 1000 zł, a III miejsce kwotą 600 zł. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski.

Kaufmann Sp. z o.o. jest członkiem niemieckiej Grupy Kaufmann GmbH & Co.KG. Na polskim rynku funkcjonuje od 1997 roku. Od tego czasu stała się liderem w produkcji reklam świetlnych, zarówno wewnętrznych jaki i zewnętrznych. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko rynek Polski, ale również zagraniczny. Jej klientami są sieci handlowe, dealerzy samochodowi, stacje paliw, jak również klienci indywidualni.