W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czwartek, 23 październik 2014

Gala finałowa IX edycji "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" - 28 października 2014 - zapraszamy!

28 października o godz. 17.00 odbędzie się gala finałowa "Rypińskiego Albumu Poetyckiego" z udziałem jury konkursu, laureatów, z oprawą słowno-muzyczną rypińskiej młodzieży.

W IX edycji konkursu w skład jury weszli dr Aleksander Główczewski, Gabriel Michalik i po raz pierwszy w historii Wojciech Bonowicz – nominowany w tym roku do Nagrody Nike za tom poetycki „Echa”, poeta, publicysta, felietonista „Tygodnika Powszechnego”, współpracownik miesięcznika „Znak”, biograf księdza Józefa Tischnera.
W tym roku, po raz drugi, mecenasem konkursu i fundatorem nagród dla laureatów została rypińska firma Kaufmann, dzięki temu wyrównana została najwyższa kwota finansowa przeznaczona na nagrody dla laureatów konkursu. Za I miejsce zwycięzca otrzyma 1800 zł, II miejsce nagrodzone będzie kwotą 1000 zł, a III miejsce kwotą 600 zł. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski.
Kaufmann Sp. z o.o. jest członkiem niemieckiej Grupy Kaufmann GmbH & Co.KG. Na polskim rynku funkcjonuje od 1997 roku. Od tego czasu stała się liderem w produkcji reklam świetlnych, zarówno wewnętrznych jaki i zewnętrznych. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko rynek Polski, ale również zagraniczny. Jej klientami są sieci handlowe, dealerzy samochodowi, stacje paliw, jak również klienci indywidualni.