W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 08 maj 2019

"Dzień Bibliotekarza i Bibliotek" - 8 maja 2019 r.

Fot. Małgorzata Gołębiewska

8 maja 2019 r. odbyły się miejsko - powiatowe obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W spotkaniu, którego gospodarzami byli Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski oraz Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, wzięli udział bibliotekarze gminnych bibliotek publicznych z powiatu rypińskiego, bibliotekarze szkolni z jednostek podległych Urzędowi Miasta Rypin oraz Starostwu Powiatowemu.

Wśród przybyłych gości byli m.in. Wicestarosta Rypiński Piotr Czarnecki, Przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Rypin Barbara Górecka, Przewodniczący Komisji Kultury Tomasz Szczęsny, Sekretarz Miasta Rypin Sławomir Kryszczuk, Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty Katarzyna Szczęsny, Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Rypinie Jarosław Tomkowski. Spotkanie uświetnił występ młodzieży ze Szkoły Muzycznej z Zespołu Szkół nr 5 w Rypinie.