Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 26 listopad 2021

Dodatkowe 12 tys. zł na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych!

Z przyjemnością informujemy, iż nasza biblioteka pozyskała 12 tys. zł na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu wsparcie, kształtowanie oraz promowanie postaw proczytelniczych. W październiku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych i książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

W ramach tego zadania wszystkie jednostki: centrala, oddział dziecięcy, filia nr 1 i filia nr 2 wzbogaciły swój księgozbiór w sumie o 427 książki. Dodatkowo zakupiony został dostęp na kolejne 12 miesięcy do platformy Legimi dla czytelników MPBP w Rypinie.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.