MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

poniedziałek, 10 marzec 2014

Czytak i audiobooki do wypożyczenia w Bibliotece

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie na początku marca 2014 r. podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca z siedzibą w Warszawie . 

Na jej podstawie Biblioteka otrzymała do bezpłatnego użytkowania urządzenie do odtwarzania cyfrowej książki mówionej - Czytak Plus oraz dostęp do bazy blisko 800 książek mówionych.

Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące mają możliwość nie tylko wypożyczenia w naszej książnicy interesującej książki, ale również bezpłatnie wypożyczyć specjalistyczne urządzenie umożliwiające korzystanie z niej.

Nowa usługa poszerza dotychczasową ofertę Biblioteki, otwiera na kolejne grupy osób mające utrudniony dostęp do dóbr kultury oraz przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

Stowarzyszenie „LARIX” realizuje projekt „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” - http://www.stowarzyszenielarix.pl/o-stowarzyszeniu.html .

Osoby chcące skorzystać z usługi powinny wraz z dowodem osobistym i orzeczeniem o niepełnosprawności z tytułu wzroku zgłosić się do wypożyczalni głównej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20. Serdecznie zapraszamy!

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>