Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

  • Joanna Gierak-Onoszko -
    Joanna Gierak-Onoszko - "27 śmierci Toby'ego Obeda"
poniedziałek, 10 marzec 2014

Czytak i audiobooki do wypożyczenia w Bibliotece

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie na początku marca 2014 r. podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca z siedzibą w Warszawie . 

Na jej podstawie Biblioteka otrzymała do bezpłatnego użytkowania urządzenie do odtwarzania cyfrowej książki mówionej - Czytak Plus oraz dostęp do bazy blisko 800 książek mówionych.

Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące mają możliwość nie tylko wypożyczenia w naszej książnicy interesującej książki, ale również bezpłatnie wypożyczyć specjalistyczne urządzenie umożliwiające korzystanie z niej.

Nowa usługa poszerza dotychczasową ofertę Biblioteki, otwiera na kolejne grupy osób mające utrudniony dostęp do dóbr kultury oraz przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

Stowarzyszenie „LARIX” realizuje projekt „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” - http://www.stowarzyszenielarix.pl/o-stowarzyszeniu.html .

Osoby chcące skorzystać z usługi powinny wraz z dowodem osobistym i orzeczeniem o niepełnosprawności z tytułu wzroku zgłosić się do wypożyczalni głównej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20. Serdecznie zapraszamy!