Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

piątek, 05 listopad 2021

"Ciemna dolina" - spotkanie autorskie z Jakubem Jęczewskim - 15 listopada - zapraszamy!

 
15 listopada o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie autorskie z naszym kolegą bibliotekarzem Jakubem Jęczewskim na temat jego debiutanckiej powieści „Ciemna dolina”. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 
Jakub Krzysztof Jęczewski urodził się 14 listopada 1989 roku w Rypinie. Ukończył miejscowe Liceum Ogólnokształcące. Absolwent politologii I stopnia na UMK w Toruniu. Następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku kulturoznawstwo. Od lipca 2021 roku bibliotekarz MPBP w Rypinie.
 
Swoją pierwszą powieść „Ciemna dolina” stworzył w zaciszu okalewskiego pałacu i pobliskiej okolicy. Od zawsze związany z biblioteką i książką. Wielbiciel kultury, zwłaszcza kina nowej przygody i muzyki. Fan powieści beletrystycznych. Pasjonat sportu.
 
""Ciemna dolina" to powieść o wyraźnym wątku psychologicznym, w którym tajemnica goni tajemnicę. Jakub Jęczewski prowadzi czytelnika przez niezwykle skomplikowany świat, w którym trudno zdecydować co jest jawą, a co snem; co jest normalne, a co przerażające." (Od wydawcy)
 
(red.)