Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 05 listopad 2021

"Ciemna dolina" - spotkanie autorskie z Jakubem Jęczewskim - 15 listopada - zapraszamy!

15 listopada o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie autorskie z naszym kolegą bibliotekarzem Jakubem Jęczewskim na temat jego debiutanckiej powieści „Ciemna dolina”. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Jakub Krzysztof Jęczewski urodził się 14 listopada 1989 roku w Rypinie. Ukończył miejscowe Liceum Ogólnokształcące. Absolwent politologii I stopnia na UMK w Toruniu. Następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku kulturoznawstwo. Od lipca 2021 roku bibliotekarz MPBP w Rypinie.

Swoją pierwszą powieść „Ciemna dolina” stworzył w zaciszu okalewskiego pałacu i pobliskiej okolicy. Od zawsze związany z biblioteką i książką. Wielbiciel kultury, zwłaszcza kina nowej przygody i muzyki. Fan powieści beletrystycznych. Pasjonat sportu.

""Ciemna dolina" to powieść o wyraźnym wątku psychologicznym, w którym tajemnica goni tajemnicę. Jakub Jęczewski prowadzi czytelnika przez niezwykle skomplikowany świat, w którym trudno zdecydować co jest jawą, a co snem; co jest normalne, a co przerażające." (Od wydawcy)