Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

poniedziałek, 17 luty 2020

"Bliski Wschód w czasach przemian" - spotkanie z dr. Tomaszem Sińczakiem - 21 lutego - zapraszamy!

 

21 lutego o godz. 13.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, ul. Warszawska 20 odbędzie się spotkanie z dr. Tomaszem Sińczakiem zatytułowane "Bliski Wschód w czasach przemian". Zapraszamy wszystkich chętnych!

dr Tomasz Sińczak – historyk, dyrektor biura poselskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Specjalizuje się w historii politycznej i historii kultury Bliskiego Wschodu w okresie między narodzinami Chrystusa a powstaniem Islamu. Miłośnik sztuki rzymskiej i bizantyjskiej. Autor monografii "Wojny Cesarstwa Rzymskiego z Iranem Sasanidów" oraz "Upadek Królestwa Armenii".

(red.)